محل تبلیغات شما

با سلام

بنده یکی از جوانان ایران اسلامی هستم که به علت قانون غیر اسلامی و ظالمانه سربازی، الان سرباز فراری هستم و در حال حاضر دچار مشکلات بسیاری هستم که میتوان به ناامن بودن محل زندگی که هر لحظه امکان آمدن ماموران انتظامی و یا دژبان ارتش و دستگیری بنده وجود دارد ؛البته لازم است ذکر نمایم که بنده محل آموزشی را در دژبان مرکزی ارتش در کهریزک تهران بودم که بعد از سه هفته که مرخصی آمدم دیگر برنگشتم و بعد از دعوا و جنجال هایی که در خانه به مدت یک ماه داشتم دوران سرباز فراریم شروع شد که بعد از هشت ماه ناگهان ساعات ده یازده صبح ماموران انتظامی وارد خانه شدند و بنده که در خواب بودم را دستگیر نمودند و مستقیما بنده را به بازداشتگاه ساحلی قم فرستادند. 
بنده در بازداشتگاه با سربازان فراری بسیاری زندانی بودیم که بعد از سه روز اول صبح بنده را به دادگاه بردند که با صحبتهایی که با قاضی در مورد علت فرار از سربازی داشتم بنده دلیل فرارم را طولانی بودن مدت سربازی عرض نمودم و گفتم که چرا باید عمر و انرژی یک جوان را به مدت هجده الی بیست و چهار ماه که بنده آن را دو سال می گویم در پادگان های نظامی هدر داد آن هم 99 درصد به بیگاری و کارهای پست.
آیا این انصاف و درست است آیا طبق اسلام است، به نظر بنده خیر. همانطور که در نهج البلاغه در نامه ای از امام علی علیه السلام آمده است که: نرفتن فردی به جنگ بهتر از به زور رفتن او به جنگ است.

همانطور که در نظام و قانون کشور عزیزمان ایران اسلامی خلاف این صحبت عمل می شود و تعداد سربازان فراری و جوانان نرفته به سربازی به مراتب بیشتر از سربازان است و بنده با مطالعات و بررسی های بسیاری که نموده ام به این نتیجه رسیده ام که یکی از علت های بزرگ مشکلات کشور و جوانان و مهم تر از آن به عقب افتادن و دیر شدن ظهور آقایمان حجه ابن الحسن آقا امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف همین مساله غیر اسلامی سربازی است که موجب بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز شده است.

همانطور که می دانید قانون سربازی از زمان رضا شاه پهلوی شروع شد و تا الان که جهموری اسلامی ایران است به جز کم و زیاد شدن تبصره ها و معافیتها و ریز قوانین سخت دیگر تغییر دیگری صورت نگرفته است.

بنده به خوبی از شرایط منطقه که ایران در مرکز آن قرار دارد مطلعم و می دانم که ایران در شرایط امنیتی خطرناک و سختی قرار دارد و باید امنیت مرزها و داخل کشور برقرار شود که این نیازمند سربازان با ایمان و تعلیم دیده ای می باشد، آیا این سربازان حال حاضر که به مدت دو الی سه ماه آموزش نظامی می بینند و بعد از آن بقیه مدت سربازی را در پادگان های نظامی بیشتر به نگهبانی و بیگاری می گذرانند، آیا چنین سربازی به درد امنیت این کشور می خورد؟ به نظر بنده امنیت این کشور را خدا و آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف حفظ می کنند.

به نظر بنده و بسیاری از استادان دانشگاه و سازمان امنیت ملی و بسیاری از جوانان، سربازی حال حاضر باید به سربازی حرفه ای تبدیل شود تا بتوان از انرژی بسیاری از جوانان در رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی ایران اسلامی استفاده شود و کشور را به سربازان قوی و با ایمان مجهز نمود.
به قول معروف کیفیت، بهتر از کمیت است اما امروزه کشور دارای سربازان بسیار زیاد اما بی کیفیت می باشد به طوری که بسیاری از پادگان ها جا برای سرباز ندارند و مقدار جیره غذایی برای هر سرباز بسیار ناچیز و بی کیفیت است، آیا چنین نظام خدمت سربازی، مقدس است؟ همه چیز برعکس است. 

حرف های پنهان

بنده مدت سه هفته ای که در سربازی بودم شاهد اتفاقات زشتی بودم که می توانم به اینها اشاره نمایم:

بنده چون تنها تا سوم دبیرستان درس خوانده ام زیر دیپلم محسوب می شوم بنابراین سخت ترین دوران سربازی برای افراد زیر دیپلم محسوب می شود که البته به محل خدمت نیز بستگی دارد.
همچنین طبق مستندی که از شبکه سه فکر کنم سال هشتاد و هشت پخش شد با نام شوک که در موضوع سربازی بود تصاویری زیبا از سربازان و محیط خدمت آنها پخش و صحبت هایی زیبا هم از طرف مسئولین نظام وظیفه و فرمانده ارتش گفته شد ولی بنده که سال هشتاد و نه به سربازی اعزام شدم به صورت زنده در محیط سربازی بودم عکس این محیط و صحبت ها را شاهد بودم بنده شاهد اتفاقاتی مانند حرف های زشت و زننده که از طرف مسئولین پادگان نظامی به سربازان تازه وارد یا به قولی آشخور و آموزشی بودم.
همچنین شاهد سیگار کشیدن و به ندرت استعمال مواد مخدر توسط سربازان بودم اما تعدای از درجه دارها نیز چنین عملی انجام می دادند که مساله روی همین الگوسازی می باشد.

و اینکه متاسفانه شاهد انجام عمل بسیار زشت لواط توسط تعدادی از سربازان نیز بودم که تحمل آنها برای بنده بسیار سخت بود. همچنین به گفته تعدادی از دوستان این عمل بسیار زشت توسط بعضی درجه دارها به جوانانی که دارای صورت زیبایی بودند یا به قولی بچه خوشگل بودند به زور انجام می شد.
باید گفت که سربازی و قانون آن از ریشه مشکل دارد و باید اصلاح شود، و تمام دست اندرکاران نظام و مسئولین فرهنگی و اجتماعی کشور باید دست به کار شوند تا این مشکل عظیم که در نظر مردم آن را کوچک و ناچیز نشان می دهند اصلاح شود که ظهور آقایمان و صاحب واقعیمان را هر چه نزدیکتر نماییم انشاالله

عقیده بنده و خیلی از جوانان ایران اسلامی برای اصلاح قانون سربازی چنین است:

سربازی باید تنها دو ماه آموزشی جامع و کامل باشد که جوانان تحت بهترین و مدرن ترین آموزشهای نظامی و فرهنگی،اخلاقی قرار بگیرند و این مدت دو ماه بصورت مفید و برنامه ریزی شده دقیق صورت گیرد.
و در پادگان های نظامی سعی بیشتر در باایمان سازی جوانان باشد و جیره غذایی مناسب تری  در محیط بهتری به سربازان داده شود. در کل باید محیط تمامی پادگان ها پاکسازی و استاندارد شود. بنده این حرف را از روی واقعیات عرض می نمایم.
همچنین بقیه مدت سربازی که سرباز در یگان خدمت می کند جز آسیب رساندن و هدر رفتن عمر و وقت و انرژی جوانان، فایده ای برای جوانان ندارد و مساله و مشکل اکثر جوانان همین خدمت بعد از آموزشی است.

و مساله امنیت کشور را باید توسط سربازان حرفه ای و تعلیم دیده حفظ نماییم که این نیازمند بودجه کافی و لازم می باشد و باید از بروز چپاول بیت المال در پادگان های نظامی توسط درجه داران جلوگیری شود و حق و حقوق سربازان و درجه دارها به شکل اسلامی رعایت شود.

پس مساله اصلی، آماده سازی جوانان برای زمان لازم که جنگ است می باشد و استفاده رایگان و مفتی از سربازان و بیگاری کشیدن از آنها دردی در دل سربازان قرار می دهد که باعث می شود که در زمان جنگ رغبتی برای جنگیدن نداشته باشند و از آن فرار کنند همچنین با حرفه ای شدن سربازی، کشور سربازان کمتر اما با کیفیت تری دارد که همین باعث می شود که سرباز حقوق خیلی بیشتری دریافت کند که منجر به بالا رفتن اعتماد به نفس و بهتر انجام دادن وظیفه خود شود که همه اینها باعث افزایش امنیت و قدرت کشور می شوند. 

یوسف محمدپور جوان دوستدار این دین و این کشور 
 زنده باد اسلام

نقدی بر سخنان سردار کمالی در مورد لغو فروش جریمه سربازی

معاون سابق نظام وظیفه: بارطرح خریدسربازی را کسانی که سربازی می روند،می کشند /اعزام دوبرابر نیازاست

سربازی اجباری؛ نیروی کار ارزان در دست نظامیان

سربازی ,بنده ,سربازان ,کشور ,جوانان ,اسلامی ,که در ,شود که ,بعد از ,بسیاری از ,در پادگان ,جوانان ایران اسلامی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

riapropisin شهیدمحمدقنبر رحمه الله یادداشت های شخصی مهندسی پلیمر(polymer engineering) faulaviret1970 freecdahltabpo Tommie's notes سی ام پانک نیوز - اخبار سی ام پانک Jermaine's blog downgulenske